Çarşamba
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
9°C | 24°C
Perşembe
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
10°C | 25°C
Cuma
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
10°C | 24°C

Mahallelerimize Taziye Evi Yapılıyor

Mahallelerimize Taziye Evi Yapılıyor

MAHALLELERİMİZE TAZİYE EVİ YAPILIYOR

TAZİYE EVLERİMİZ VATANDAŞLARIMIZIN HİZMETLERİNE SUNULDU


Narman Belediye Başkanı Sayın Yücel Ahmet İŞLEYEN’in girişimleri sonucu Şekerli, Yoldere, Samikale Mahalellerimizin taziye evlerinin yapımı tamamlandı. Kaba İnşaatı, tüm altyapı, iç dizayn ve ince işçiliği Narman Belediyesi tarafından yapılan taziye evleri, vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu.

‘’NARMANLILAR HERŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK’’

Şimdiye kadar yapılan taziye evlerinin bir başlangıç olduğunun ve ihtiyaç olan Mahallelerimize de taziye evlerinin yapılacağını söyleyen işleyen, ‘’ Tabi ki gönül ister ki ailemizin, sevdiklerimizin ve vatandaşlarımızın Rabbim Ömürlerine ömür katsın. Ve yine gönül ister ki, keşke bu evleri hiç kullanmasak. Ama hayatta doğum olduğu gibi ölüm de var. Acısıyla ve tatlısıyla yaşıyoruz. Ama elbette ki bir gün başımıza gelecek olan acı günlerimizde, acılarımızı dindirmek için bizlerin yanında olan vatandaşlarımızı evlerimizde ağırlarken zorluklar çekiyorduk. Yer sıkıntısı, ulaşım sıkıntısı ve yemek sıkıntısı gibi bir çok sıkıntı cenaze sahiplerini mahcup ediyordu. Taziye evlerimizin sayesinde artık Vatandaşlarımız, en güzel şekilde cenaze sahibi ailelere destek olup, acılarına ortak oluyor. Yer sıkıntısı, alan darlığı gibi bir sorun ortadan kalktığı için vatandaşlarımız, acısı olan ailelerimizin yanında daha fazla vakit geçirebiliyor.   Buda bizleri mutlu ettiği gibi bunun gibi nice güzel hizmetler yapmak için bizlere güç oluyor. Unutmayalım ki Narmanlı vatandaşlarımız her şeyin en iyisine layık.’’ açıklamalarında bulundu.

‘’TAZİYE EVLERİNİ YAPANLARDAN ALLAH RAZI OLSUN’’

Vatandaşlarımız taziye evleri hakkında yaptığımız röportajda bizlere genel anlamda ‘’ Allah (c.c)  taziye evlerini yapanlardan razı olsun. Cenazemiz olduğunda çok sıkıntılar yaşıyorduk. Bazılarımızın evleri genişken bazılarımızın ise dardı. Geçtiğimiz günlerde bazı ilçelere taziyelere gittiğimizde kış günü çadırda taziye evi kurulu olduğunu gördük. Bunun sebebi taziye evlerinin olmaması. Soğukta insanlar çadırın içersinde taziyeye gelenleri karşıladığında üşümelerini ve çektiği sıkıntıları görünce halimize şükrettim. Bizlerde olan taziye evleri daha bir çok ilçemizde veya ülke genelinde bir çok ilçede yok. Bu da gurur verici. ‘’ açıklamalarında bulundu.

Copyrigt © 2017 Narman Belediye Başkanlığı ® Yerel Yazılım ||ERZURUM Tüm Hakları Saklıdır