Cumartesi
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
10°C | 20°C
Pazar
Çok Bulutlu
7°C | 21°C
Pazartesi
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
5°C | 22°C

Bilal Uçar'ın Narman Ziyareti

Bilal Uçar'ın Narman Ziyareti

Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar, Narman Açık Ceza kurumunu ziyaret etti.

Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar beraberinde Hukuk İşleri Genel Müdürü Feyzullah Taşkın, Ceza Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Genel Müdür Yardımcısı Burhanettin Eser, Strateji Geliştirme Başkanı Alparslan Azapağası Erzurum Bölge Adliye Başsavcısı Ünal Bingül ve Hüseyin Turgut Eğitim Merkezi Müdürü Faruk Mert Narman Açık Ceza İnfaz Kurumunda incelemelerde bulundular.
Narman Kaymakamı Murat Eren, Oltu Başsavcısı Gültekin Bülbül, Narman Belediye Başkanı Yücel Ahmet İşleyen ve Narman Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Tahsin Yalçın heyeti karşıladılar. Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Tahsin Yalçın kurum hakkında brifing verdi. Yalçın, yaptığı bilgilendirmede kurumun 814 bin metrekare arazi üzerine kurulmuş olduğunu 42 bin metrekare alanda yol, inşaat vb yerler için kullanıldığını geriye kalan 772 bin metrekarelik tarım arazisine sahip olduğunu, günde 30 adet büyükbaş hayvan kesimi yapılabilecek kapasitede olduğunu günlük süt üretiminin 12 bin litre, ayran üretiminin 2 bin litre, Beyaz Peynir üretiminin bir ton, Tereyağı üretiminin 500 kilogram olduğunu söyledi.
Heyet daha sonra kurumu gezerek gerekli incelemelerde bulundu. Adalet BakanıYardımcısı Bilal Uçar, kurumun bölge halkına ve ülke üretimine yapacağı katkıdan dolayı memnuniyetini dile getirdiler.
Daha sonra peri bacalarını gezen heyet buradan Burhanettin Eser Kültür ve Spor Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerini tamamladılar.


Miiliyet Gazetesi

Haberi Görmek İçin TIKLAYIN!


Copyrigt © 2017 Narman Belediye Başkanlığı ® Yerel Yazılım ||ERZURUM Tüm Hakları Saklıdır