Çarşamba
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
9°C | 24°C
Perşembe
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
10°C | 25°C
Cuma
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
10°C | 24°C

Ahırları Şehrin Dışına Çıkarıyoruz

Ahırları Şehrin Dışına Çıkarıyoruz

Ahırların Şehir Dışına Çıkarılması

Sevimli İlçemiz Narman’da ahırların şehir dışına çıkarılması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Narman Belediyesi ekiplerinin yol çalışmalarını yaptığı bölgelerde çoğu yolun yapımı tamamlandı. İlçemizde ki hayvancılığı daha kaliteli ve sağlıklı yapmayı amaçlayan Narman Belediyesi Başkanı Sayın Yücel Ahmet İŞLEYEN, Ahırların Şehir Dışına Çıkarılmasında iki şeyi amaç edindiklerini ve neleri yaptıklarını söyledi. Peki Narman Belediyesi Neyi Amaçlıyor ve Neler Yaptı?

Neyi Amaçlıyoruz?

1.   Çevreyi Temiz Tutmak İstiyoruz!

Daha sağlıklı ve daha hijyenik bir yaşam vatandaşlarımıza sunmak istiyoruz. Gerek çocuklarımız gerek yaşlılarımız gerekse vatandaşlarımız için sağlıklı bir ilçe oluşturmak istiyoruz.

 

2.   İlkel Hayvancılığı Yok Etmek İstiyoruz

Yıllardan beri çok basit usulle ilkel olarak yapılan hayvancılığı geliştirip, ilçemizde profosyonel hayvancılığın gelişmesi için elimizden geleni yapıp, İlçe ekonomisine katkı sağlamak istiyoruz.

 

Peki Şuana Kadar Bölgede Neler yaptık?

 

Narman Belediye Başkanı Sayın Yücel Ahmet İŞLEYEN’e bölgede nelerin yapıldığı sorulduğunda Sayın Başkan; ‘’Özel sektörden kamulaştırma ve anlaşma yoluyla parseller aldık. Camisağır ve Camikebir Mah. bir yere toplamak için Kışla Mevkisine, Tuzla Mah. bir yere toplamak için de Kızıllar Mevkisinde yaklaşık 250 dönüm yer aldık.Bu aldığımız taşınmazların tapu ifrazlarını, tapu ayrışımlarını ve ifraz çalışmalarını, parselasyon çalışmalarını yapıp vatandaşa maliyetine ve taksitle verdik. Yani çok ucuza mal edildi. Parselasyonunu yaptığımız parseller bölgesinde de çok ciddi makine çalışması yapılarak yeni para ile yaklaşık 500.000 TL’ye yolları açtık. Eski tarafından ahırlar bölgesine sular götürdük ve elektrik zaten bölgede var. Nihai olarakta ahırları burdan çıkarıp, yeni bölgemizde modern derece de hayvancılığın yapılmasını sağlamaya çalıştık.’’ Dedi.Copyrigt © 2017 Narman Belediye Başkanlığı ® Yerel Yazılım ||ERZURUM Tüm Hakları Saklıdır